Beredningsgruppen RäddsamVG

Anna Sahlberg

Anna Sahlberg

Samordnare / Webansvarig

email: info@raddsamvg.com

Telefon: 031-3844805

Mobil: 070-7917519

Christian Rådén

Christian Rådén

Räddningschef Bengtsfors

email:christian.raden@bengtsfors.se

Telefon: 0531-526116

Börje Lindgren

Börje Lindgren

Räddningschef Alingsås/Vårgårda räddningstjänstförbund

email: borje.lindgren@alivar.se

Telefon: 0322-616168

Mobil: 0708-175168

Hans Ingbert

Hans Ingbert

Räddningschef Räddningstjänsten Östra Skaraborg

email: hans.ingbert@rtos.se

Telefon: 0500 – 42 40 12

Roger Almgren

Roger Almgren

Räddningschef Samhällskydd Mellersta Skaraborg

email: roger.almgren@falkoping.se

Telefon: 0515-885 815

 

 

Jill Jingbrant

Jill Jingbrant

Förbundsdirektör Räddningstjänsten Södra Älvsborg

email: jill.jingbrant@serf.se

Telefon: 033-172905

Mobil: 070-2070429

Christian Hallberg

Christian Hallberg

Räddningschef Räddningstjänsten Herrljunga

email: christian.hallberg@admin.herrljunga.se

Telefon: 0513-170 91

 

 

Lars Klevensparr

Lars Klevensparr

Förbundsdirektör Räddningstjänsten Storgöteborg

email: lars.klevensparr@rsgbg.se

Telefon vxl: 031-335 26 00

Hans Därnemyr

Hans Därnemyr

Förbundschef / Räddningschef Räddningstjänsten Norra Älvsborg

email: hans.darnemyr@brand112.se

Telefon: 0520 – 48 59 31

Peter Backenfall

Peter Backenfall

Förbundsstabschef Räddningstjänsten i Storgöteborg

Adjungerad i beredningsgruppen

 

email: peter.backenfall@rsgbg.se

Telefon: 031-3352704

Mobil: 070-6759671